O czym jest książka pt. “Uczucia Gucia. Gucio się złości” Aurélie Chien Chow Chine?

Gucio jest najlepszym towarzyszem dla dzieci, które chcą odkrywać emocje. Ten przyjazny jednorożec ma cudowną opalizującą grzywę i zmienia kolor w zależności od emocji i poczucia humoru. Podobnie akcja jest ukazana w książeczce pt. “Uczucia Gucia. Gucio się złości“, której autorką jest Aurélie Chien Chow Chine (https://www.taniaksiazka.pl/uczucia-gucia-gucio-sie-zlosci-aurelie-chien-p-1184175.html).

Jakie są zalety tej książki?

Paryska ilustratorka Aurélie Chien Chow Chine zakochała się w terapeutycznym podejściu sofologii, technice relaksacyjnej mającej na celu wpływanie na świadomość i równowagę ciała i umysłu, a teraz prowadzi warsztaty relaksacyjne i zarządzania emocjami dla dzieci w szkołach i ośrodkach rekreacyjnych.

Kim jest jednorożec Gucio?

Tęczowa grzywa zmienia kolor w zależności od emocji Gujo: gniewu, urazy, zazdrości, strachu, radości. W książce pt. “Uczucia Gucia. Gucio się złości” Aurélie Chine mały jednorożec był bardzo zły. Czy będzie w stanie odzyskać szczęśliwy nastrój? Istnieje wiele sytuacji, które obrażają małego jednorożca. Na przykład chce się bawić w ogrodzie, ale pada deszcz. Mimo że musi iść do przedszkola, jest zły. Bywa też zły, nawet gdy nadszedł czas, aby iść spać.

Co ta książeczka da dzieciom?

Książeczka pt. “Uczucia Gucia. Gucio się złości” pomoże dzieciom zrozumieć ich emocje i kontrolować je. Złożone ćwiczenia zawarte w tej wersji nie tylko uspokoją umysł, ale także pomogą ustalić wiedzę na temat emocji i strategii radzenia sobie. Techniki te pomagają dzieciom wczuć się w Gucia i emocje, których doświadcza, a także pomagają rodzicom uczyć małe dzieci kontrolowania i pozbywania się złych emocji. Jednym ze sposobów jest przyrównanie gniewu do chmury, a Gucio może zdmuchnąć cały gniew do chmury, aby pozbyć się całego gniewu.

Zalety kolorowych obrazków

Kolorowe ilustracje stały się treścią, która oczaruje małych czytelników i pomoże zorganizować emocje. Jeśli mały czytelnik wyczuje nastrój odpowiadający kolorowi grzywy małego jednorożca, zawsze możesz spojrzeć na zdjęcie i przypomnieć sobie, jak reagować. Na pierwszy rzut oka, podobnie jak inne dzieci, różne emocje zmieniają się jak kalejdoskop i współistnieją w różnych kombinacjach. Emocje farbują twoje włosy. Jeśli dasz takie ostrzeżenie o zmianie swoich emocji, od razu zrozumiesz, co to jest. Przykład jednorożca pokazuje, że normalne jest doświadczanie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji. Po zapoznaniu się z Gucci ten mały czytelnik dowie się, że zwierzęta są czasami zabawne, czasem smutne, czasem nieśmiałe lub wredne.