Książka pt. “Uczucia Gucia. Gucio się złości” Aurélie Chien Chow Chine. O czym jest?

Uczucia Gucia. Gucio się złości” Aurélie Chien Chow Chine to książki dla dzieci na temat emocji. Gucio to mały jednorożec z opalizującą i tęczową grzywą. Kiedy coś jest nie tak, gdy Gucio czuje się źle, grzywa staje się jednym z kolorów tęczy. To się zawsze okaże bardzo ciekawą alternatywą dla dzieci, którzy pokochają tego jednorożca.

Jak toczy się fabuła w najnowszej części książki?

Każda książka zaczyna się tak samo. Na początku książeczki pt. “Uczucia Gucia. Gucio się złości” pada deszcz, a Gucio chce się bawić w ogrodzie. Nie chce jechać w podróż, więc musi iść do przedszkola. Teraz jest czas na kąpiel, ale chce się dobrze bawić. W tej sytuacji nasz jednorożec jest zły. W złości depcze wszystko lub toczy się po ziemi. Dzięki tej technice oddechowej był w stanie odzyskać panowanie nad sobą i dobry nastrój. Gucio jest dziś tak zły, że nie dostaje tego, czego chce.

Czego dzieci nauczą się z tej książki?

To nowa seria do nauki kontrolowania emocji. Nastrój jest narysowany w każdej broszurze. Na końcu opowieści jest bardzo proste ćwiczenie, które pomoże dziecku uspokoić się i kontrolować emocje. Ta książka nauczy dzieci także kontrolowania wszelkich emocji. Dziecko będzie ciekawe. Dzieciom spodoba się to bardzo, piękna grafika, dzieciom łatwiej będzie wyjaśnić emocjonalne doświadczenia postaci w tym momencie w odniesieniu do sytuacji i emocji.

Kim jest autorka całej serii?

Aurélie Chen Chow Chine, absolwentka IFS, która opracowała serię ilustrowanych broszur, aby pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami. Szczególnie chodzi o to, że trudno sobie poradzić, stosując sofologię, czyli technikę relaksacyjną opartą na technikach oddechowych. Autorka stała się popularna za sprawą tych książek.

Kim jest tytułowy Gucio?


Ten mały jednorożec charakteryzuje się zmianą koloru grzywy i ogona w zależności od odczucia. Dzisiaj Gucio też nie czuje się dobrze, a jego grzywa jest czerwona, więc mały jednorożec jest niezadowolony. Dlatego Gucio wykonał następujące 3 ćwiczenia, aby pozbyć się dużej Czarnej Chmury z błyskawicą. Gucio zamknął oczy, wyobraził sobie ogromną chmurę w głowie, wdychał przez nos, wyciągnął brzuch, zacisnął pięści i opuścił ciało. Mały Gucio wstrzymał oddech, kilka razy szybko podniósł i opuścił ręce, tak że cały jego gniew spadł na chmury. Potem Gucio oddychał ciężko ustami, opuścił rękę i otworzył dłoń. Grzywa stała się znowu tęczowa i wkrótce widać uśmiech małego jednorożca.