Gucio i jego wspaniałe przygody

Dzieci kochają czytanie książek z rodzicami. To nie tylko moment, kiedy mogą oni poznać różnego rodzaju bohaterów i ich wspaniałe przygody. To również moment, kiedy dzieci mają czas na to, aby wspólnie przebywać ze swoim rodzicem. Mamy tak mało wspólnych chwil z dziećmi. Doceniajmy więc to, że możemy z dziećmi przebywać, chociażby podczas czytania książek. Dbajmy również o to, aby do czytania wybierać książki, dzięki którym dziecko jest w stanie się czegoś nauczyć. Wśród takich książek jest Uczucia Gucia. Gucio się złości ze sklepu taniaksiazka.pl. Aurelie Chien Chow Chine jest autorką tej wspaniałej historyjki.

O emocjach słów kilka

Zanim poznamy Gucia i jego przygody, czas porozmawiać o emocjach. Żyjemy w takich czasach, że nawet dorośli mają problem z tym, aby o takich emocjach ze swoim dzieckiem porozmawiać. Stres i wiele innych czynników wpływa na to, że zapominamy o tym, jakie uczucia są dla nas najważniejsze. Nie zapominajmy o tym. Rozmawiajmy ze swoimi pociechami o uczuciach i emocjach, dzięki czemu te będą bardziej otwarte na świat. To, czego nauczymy nasze dzieci, ma szanse w przyszłości zaprezentować. Jeżeli nie wiemy jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, to możemy bazować na książkach. Aurelie Chien Chow Chine jest sofrologiem, który uczy jak wykorzystywać techniki relaksacyjne do oswojenia emocji, z którymi trudno sobie samodzielnie poradzić. Odnosi się ona nie tylko do najmłodszych, ale również do dzieci. Z jej specjalizacji oraz z zamiłowania do psychologii dziecięcej powstała seria wspaniałych książeczek, których tytuł to “Uczucia Gucia”.

Co nieco o złości

Skoro już wiemy, że emocje są bardzo ważnym czynnikiem, czas sprawdzić, jak to wszystko wygląda u Gucia. Co prawda jest to jednorożec, ale jest również dzieckiem,. który ma mamę i tatę. Jego życie podobne jest do życia dziecka. W szczególności, jeżeli chodzi o złość. Na ten temat co nieco mogliby opowiedzieć rodzice, którzy nie raz byli świadkami wybuchów złości swoich pociech. Złość, która tak naprawdę nie powinna mieć żadnych podstaw. Tylko w jaki sposób należy to wytłumaczyć swojemu dziecku? Gucio mu w tym pomoże. Bajkowy bohater ma takie sytuacje, kiedy się złości, a jego czupryna przybiera wtedy kolor czerwony. Na szczęście Gucio zna różne metody relaksacji, które pomagają mu opanować złość. Każde dziecko powinno je poznać, dzięki czemu jego życie wyda się bardziej radosne. Warto poznać Gucia, który stanie się jednym z ulubieńców każdego dziecka powyżej trzeciego roku życia.